Adwokat

Pixmac000036910367Adwokat Wojciech Sułkowski ukończył stacjonarne studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jest również absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Prawa spółek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Doświadczenie zawodowe rozpoczął zdobywać na etapie studiów praktykując w Biurze Porad Obywatelskich w Gdyni, będąc członkiem Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwesytetu Gdańskiego, a także współpracując z kilkoma kancelariami prawniczymi z terenu Trójmiasta, głównie na polu prawa cywilnego i gospodarczego.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w wyspecjalizowanej w obsłudze procesu inwestycyjnego oraz prawie ochrony środowiska Kancelarii Radców Prawnych CIC w Gdyni, którą to kontynuuje do chwili obecnej uczestnicząc w dużych projektach prawniczych. W ramach współpracy z Kancelarią CIC adwokat Wojciech Sułkowski sporządza opinie prawne z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego, w tym prawa ochrony środowiska, przeprowadza audyty prawne podmiotów oraz prowadzi postępowania administracyjne, zarówno przed organami administracji publicznej, jak i na etapie sądowym.

W ramach aplikacji adwokackiej zdobył również duże doświadczenie w sprawach karnych dzięki współpracy z patronem Mecenasem Krzysztofem Wolińskim.

Adwokat Wojciech Sułkowski jest autorem i współautorem publikacji z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i budowlanego. Prowadzi również szkolenia z zakresu kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorców.

Prowadzi obsługę również w języku niemieckim.

Prywatnie Adwokat Wojciech Sułkowski jest zagorzałym kibicem sportowym, szczególnie piłkarskim. Sam również lubi aktywnie spędzać czas biegając, grając w piłkę nożną oraz uprawiając turystykę górską, a także żeglarstwo i windsurfing. Pasjonuje się polityką, historią oraz podróżami, szczególnie do słonecznej Italii. W planach na przyszłość między innymi podróż dookoła świata.